Jak postępuje się po repozycji otwartej stawu?

Witam Przeszedłem repozycję otwartą zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego i stabilizację taśmą Mersilen wg Arcta-Sokołowskiego Niestety nie mogę nigdziie znależć informacji na temat tej metody. Moje pytanie to czy będzie usuwana ta taśma czy pozostawiona?

Lek. Tomasz Budlewski

sądze że nie, konieczna konsultacja lekarza ortopedy i ustalenie dalszego postępowania.