Otwarta repozycja złamania wieloodłamaniowego

Witam,12 kwietnia 2014r przeszłam operację: otwarta repozycja złamania wieloodłamaniowego złamania kości ramiennej z osteotomią wyrostka łokciowego. Zespolenie 2 płytami LCP a wyrostka łociowego popręgiem Webera. Rękę miałam w łusce zaczęłam od razu lekko ćwiczyć, obecnie jestem po fizjoterapii indywidualnej a ręka wciąż się nie prostuje i nie zgina jak dawniej. Czy powinnam usunąć popręg Webera bo jest już zrost czy jeszcze ćwiczyć na fizjoterapii indywidualnej i poczekać z wyjęciem drutów?

Szanowna Pani, sądząc z opisu było to złamanie śródstawowe do tego wieloodłamowe. Tego typu złamania niestety dość często pozostawiają ubytki w ruchomości stawu łokciowego. W Pani przypadku raczej należy zintesyfikować rehabilitację ( w zakresie terapii manualne i zabiegów fizykalnych). Rozumiem,że w obrazie RTG jest zrost kostny, a założone zespolenia nie stanowią konfliktu dla ruchu w stawie - prosze to skonsultować z ortopedą. Rzadko - w przypadku obecności zrostów wewntątrz stawowych ograniczających ruch wskazane jest wykonanie artroskopii stawu.Pozdrawiam