Wieloodłamowe złamanie wyrostka łokciowego

Witam, z początkiem sierpnia w wyniku upadku doznałem wieloodłamowego złamania wyrostka łokciowego, ze szczelinami złamań dochodzącymi do powierzchni stawowej, odłamany fragment kostny przemieszczony grzbietowo. Jako leczenie zastosowano "LKG- ORIF popręgiem Webera". Gips na trzy tygodnie a po zdjęciu już 20 dni rehabilitacji. Pomimo tego zakres ruchu łokcia jest mocno ograniczony, nie mogę wyprostować ręki a zginam ją tylko do około 90 stopni. Czy po wyjęciu popręgu ten stan się poprawi?

Witam,
najważniejszy jest dla Pana wyprost. Prawidłowo założony popręg Webbera nie powoduje ograniczeń ruchomości, zatem usunięcie implantu może nic nie zmienić. Najprawdopodobniej ograniczenie ruchomości wynika z długiego okresu unieruchomienia.