Jak potwierdzić, że mam opryszczkę?

Witam Wyskoczyła mi w miejscach intymnych ropna wysypka. Przestraszyłam się ponieważ nigdy czegoś takiego nie miałam. Mam stałego partnera a lekarz ginekolog nie potrafił stwierdzić co to jest ani nie zlecił żadnych badań. Czy jeśli zrobiłam badanie z krwi HSV IgM to czy coś z tego wyjdzie i będę wiedzieć czy to opryszczka? Czy musiałabym też zrobić badanie HSV IgG zeby to potwierdzić?

Do postawienia rozpoznania konieczne jest obejrzenie zmian. Dodatnie przeciwciała HSV IgM będą świadczyły o przebyciu świeżej opryszczki. Należy pamiętać, że wytwarzają się one 3-4 tyg. od zakażenia. Jeśli kiedykolwiek wcześniej miała Pani opryszczkę to poziom przeciwciał w klasie IgG i tak wyjdzie dodatni, bo są to przeciwciała świadczące o zakażeni w przeszłości.