Jak powinno wyglądać leczenie zachowawcze przy kręgozmyku przednim L5?

Jak powinno wygladać leczenie zachowawcze przy kręgozmyku przednim L5 o wielkosci 4 mm i podejrzeniu przerwania ciąglosci łuku kregu L5 (stwierdzone RTG) Jestem w trakcie oczekiwania na TK i wizyte u specialisty. Czy wykonywac jakies cwiczenia z fizioterapeutą a jak tak to jakie? I jakie zabiegi fizykoterapeutyczne ewentualnie zastosowac ? Czy zastosowac lek typu Ossopan? Jak bardzo powinienem ograniczyc aktywność fizyczna. Dodam ze w tej chwili bolesnosc ustepuje ale wciaz jest dokuczliwa(uczucie zgniatania w jednym punkcie w kregosupie ledzwiowym , napiete obolale miesnie)

Lek. Tomasz Budlewski

czy byl jakis uraz? proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ortopedy lub neurochirurga po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie.