Znaczny kręgozmyk do przodu L5-S1 w RTG kręgosłupa
Witam. Mam bóle kręgosłupa. Bardzo proszę o pomoc i interpretację wyniku rtg kręgosłupa. Znaczny kręgozmyk do przodu L5-S1 o 40% (przerwanie ciągłości łuku L5). Zwężenie L5-S1, skrzywienie boczne w prawo, hyperlordoza. Sklerotyzacja w stawach międzywyrostkowych - przeciążeniowa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.
Szanowna Pani, przytoczony wynik badania RTG wymaga konsultacji neurochirurgicznej lub neuroortopedycznej. Po zbadaniu Pani ortopeda lub neurochirurg oceni objawy oraz podejmie decyzję co do konieczności wykonania badań dodatkowych (CT, NMR). W zależności od długości trwania objawów, szczegółowego wywiadu oraz wyników przytoczonych badań leczenie jest zachowawcze ( głównie rozbudowa gorsetu mięśniowego) lub operacyjne (stabilizacja kręgosłupa). Pozdrawiam