Wynik i interpretacja RTG kręgosłupa L-S

Witam Serdecznie.Bardzo proszę o pomoc i interpretację wyniku rtg kręgosłupa L-S Oś kręgosłupa L-S zachowana. Zniesiona lordoza lędźwiowa. Wysokość trzonów lędźwiowych i nasady łuków kręgów zachowane Nie stwierdza się istotnego obniżenia przestrzeni międzykręgowych. Niezrośnięte jądro kostnienia wyrostka kolczystego S1 oraz przerwanie ciągłości łuku S1-zmiany na tle rozwojowym. Zaznaczone zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomie L5-S1

badanie rtg jest badaniem dosyć ogólnym pokazującym kości kręgosłupa i ich wzajemne ułożenie. Znacznie dokładniejsze jest badanie MRI.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog lub ortopeda.
Kręgosłup z całą pewnością wymaga rehabilitacji by zmiany nie pogłębiały się.