Wysokość trzonów lędźwiowych i nasady łuków kręgów zachowane

kręgosłupa L-S zachowana, ograniczona lordoza lędźwiowa. Kątowe ustawienie kości krzyżowej. Wysokość trzonów lędźwiowych i nasady łuków kręgów zachowane. Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 dyskopatycznie obniżona. Na tym poziomie zaznaczona sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów i niewielkie zmiany wytwórcze na ich krawędziach, także tylnych. Zaznaczone nieiwlekie zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomie L4-L5 i L5-S1.

Witam serdecznie,

Opisane zmiany w badaniu, świadczyć mogą o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii, zwłaszcza na poziomie L5-S1, a także o zmianach zwyrodnieniowych. Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem ortopedą w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.