Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sklerotyzacja i nierówny zarys płytek granicznych trzonów kręgów lędzwiowych

Sklerotyzacja i nierówny zarys płytek granicznych trzonów kr. lędźwiowych jak w zmianach przeciążeniowo-zwyrodnieniowych. Żebra szczątkowe Th12. Lumbalizacja kręgu S1 z dodatkowym sklerotycznie przebudowanym pseudostawem pomiędzy prawym wyrostkiem poprzecznym S1 a kością krzyżową. Asymetryczny rozczep łuku S1. Znaczne przewężenie dodatkowej przestrzeni międzykręgowej S1/S2 z osteofitami na krawędziach tych trzonów. Sklerotyzacja i zniekształcenie szczególnie prawych stawów międzykręgowych L5/S1 i S1/S2. Drobne osteofity na krawędziach kręgów lędźwiowych.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Nie zadała Pani żadnego pytania na temat wyniku badania zapewne TK kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Obraz TK przedstawia liczne zmiany zwyrodnieniowe oraz anomalie anatomiczne głównie w zakresie odcinka krzyżowego kręgosłupa. Najistotniejsza patologią w zakresie tego odcinka kręgosłupa jest: znaczne przewężenie dodatkowej przestrzeni międzykręgowej S1/S2 z osteofitami na krawędziach tych trzonów. Ta zmiana może wyzwalać dolegliwości bólowe, a nawet i ubytki neurologiczne (zaburzenia czucia i ruchu). W tej sprawie na pewno należy skonsultować się z neurologiem, a być może i neurochirurgiem, który zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy