Co oznacza wynik RTG kręgosłupa?

dostałam wyniki rendgena z diagnozą: kręgozmyk ku przodowi na poziomie L5-S1 (1cm) z towarzyszącym przerwaniem ciągłości utkania kostnego w okolicy międzywyrostkowej- spondyloliza co to znaczy??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Kręgoszczelina (spondyloliza) jest ubytkiem w części międzystawowej łuku kręgu. Może być uszkodzeniem nabytym w wyniku ostrego złamania lub-najczęściej-jest skutkiem przewlekłego urazu (złamanie przewlekłe-przeciążeniowe). U Pani kręgozmyk(przemieszczenie lub ześlizgnięcie całego kręgu albo jego części w kierunku brzusznym względem kręgu leżącego poniżej) współistnieje ze spondylolizą (kręgozmyk prawdziwy)Proszę z wynikiem zgłosić się do Lekarza Ortopedy celem ustalenia dalszego postępowania.Pozdrawiam