Czy przy takich wynikach konieczna będzie operacja czy wystarczy rehabilitacja?

Proszę o interpretację czy potrzebna będzie operacja czy tylko rehabilitacja. Badanie MR. Obniżony sygnał w obrębie krążków L2-L3, L4-L5, L5-S1. Zwężona przestrzeń mk L5-S1. Wyostrzenia i drobne osteofity krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych, głównie L5-S1. Obustronna szczelina łuku kręgu L5 w okolicy międzywyrostkowej. Na tle kręgoszczeliny kręgozmyk przedni prawdziwy kręgu L5 przemieszczony ku przodowi o ok. 7mm. Na poziomie L2-L3 oraz L4-L5 uwypuklenia krążków mk.

Wykonanie zabiegu operacyjnego jest ostatecznością, gdy leczenie farmakologiczne nie działa. Nie wiem też jakie ma Pan dolegliwości i ograniczenie sprawności ruchowej związane ze zmianami zwyrodnieniowymi.