Lewostronna skolioza lędźwiowa kręgosłupa

proszę o opis badania rtg lewostronna skolioza lędźwiowa do obsdrw. w kierun. zaczynającego się kręgozmyku ku tyłowi na poziom L4 L5

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skolioza to skrzywienie kręgosłupa. Kręgozmykiem nazywamy natomiast przemieszczenie ku przodowi kręgu górnego w stosunku do kręgu dolnego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą, który zlecił wykonanie badania.