Lewostronna skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w badaniu RTG
Pytanie do ortopedy. Proszę o wyjaśnienie badania RTG: Lewostronna skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Hypoplazja łuku L4 i L5. Zwiększony kąt nachyleniapodstawy kośi krzyżowej Miernego stopnia osteofitoza krawędziowa.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, wynik badania prezentuje cechy skrzywienia bocznego kręgosłupa z jego następstwami w postaci zmian strukturalnych odcinka lędźwiowego. Zaznaczone są też cechy początkowe choroby zwyrodnieniowej. Pozdrawiam.