Jaka jest interpretacja wyniku badania RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa?
Witam Proszę o interpretacje RTG. odc. lędźwiowego kręgosłupa Zachowana lordoza odcinka lędźwiowego kręgosłupa bez cech przewężenia przestrzeni miedzykręgowych, z prawowypukłym skrzywieniem bocznym. Drobna brzeżna zwyrodnieniowa osteofitoza krawędzi przedniej trzonu kręgu L4.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Dobry Wieczór,
Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe najprawdopodobniej w następstwie skoliozy. Postępowanie zależy od objawów.
Pozdrawiam.