Zdjęcie kręgosłupa lędźwiowego

Witam i proszę o opisanie mojego badania. Skolioza lewostronna górnego odcinka kręgosłupa piersiowego z nieznaczna rotacja kręgów, Ewidentnych zmian w strukturze kręgów nie stwierdza się Przemieszczenie w stosunku do siebie sąsiadujących tylnych krawędzi trzonów L5 I S1. Szpara miedzy kręgowa na wysokości L4/L5 poszerzona. Bardzo dziękuje za odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie, Skolioza jest często określana, jako boczne skrzywienie kręgosłupa. Jest to skrzywienie trójpłaszczyznowe. Zwykle nie wymaga interwencji chirurgicznej, aczkolwiek ważna jest zmiana nawyków ( np. praca w odpowiedniej pozycji) oraz ćwiczenia korekcyjne, aby zapobiec pogłębianiu się skrzywienia. Pomimo wielu hipotez próbujących wyjaśnić przyczynę powstawania skoliozy strukturalnej, nadal 85% z nich stanowią skoliozy o nieznanej przyczynie. W Pana przypadku stopień skrzywienia jest niewielki, należy więc zadbać , aby zmiany nie pogłębiały się. Proszę udać się z wynikiem do lekarza ortopedy, który po osobistym zbadaniu Pana oraz analizie wyniku, zaleci dalsze postępowanie.