Jak pozbyć się kataru u 3-latka?

witam moj syn ma 3 lata od 9 dni ma katar a 3 dni temu doszedl jeszcze kaszel. inhalacje robilismy, podaje mu leki ale katar dalej nie przechodzi. syn nie goraczkuje.zastanawiam sie jak pozbyc sie tego uciazliwego kataru.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani dwóch podstawowych informacji, tj.:
- jaki charakter ma katar - wodnisty czy też gęsty,
- jakie leki Pani stosuje.
Proszę bowiem pamiętać, że w zależności od tych informacji można byłoby wyciągnąć wiele wniosków oraz wdrożyć właściwe postępowanie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko i rozpocznie właściwe leczenie. Jeśli stosuje Pani krople typu Otrivin lub Nasivin od 9 dni to zdecydowanie proszę przerwać. Tego typu kropli nie powinno się bowiem stosować dłużej niż kilka dni.