Jak pozbyć się lęku przed ciążą?

mam 22 lata i jeszcze nie współżyłam, psychicznie mnie coś blokuje, chyba lęk przed ciążą bo nie chce narazie zostać mamą. jak się tego lęku pozbyć? ufamy sobie z chłopakiem, bardzo bym chciałą przezyc swoj pierwszy raz albo po prostu się boję ciąży. co robić ?

Gdyby mimo zastosowania tychże, lęk wciąż Panią blokował, warto skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą. Być może lęk jest bardziej złożony i wymaga przyjrzenia się Pani uwarunkowaniom, wpojonym w wychowaniu poglądom itp.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza