Jak pozbyć się trądziku na twarzy?

Witam . Jest jakiś sposób na zatrzymanie wychodzenia pryszczy na twarzy ? Mam 25 lat . Może zacząć stosować jakieś tabletki ?

Jeżeli trądzik nie jest bardzo nasilony, to można z powodzeniem stosować leki zewnętrznie na skórę w postaci płynów, kremów, żeli. W przypadku występowania zmian ropnych konieczne będzie zastosowanie antybiotyku. Dość dobre rezultaty daje stosowanie pochodnych kwasu witaminy A (tretinoina, czy izotretinoina). W celu doboru odpowiedniego leczenia należy skonsultować się z dermatologiem, który na podstawie aktualnego stanu dobierze odpowiednie leczenie.

Dzień dobry,

Podstawą jest konsultacja u specjalisty. Lekarz po analizie problemu zaproponuje właściwe leczenie.
Dodatkowo warto też udać się do kosmetologa, który wyjaśni jak poprawnie dbać o skórę i jakich używać kosmetyków.

Pozdrawiam