Jak pozbyć się uczucia porażania prądem?

Witam.Od pół roku zmagam się z dziwnym uczuciem razenia prądem połączonego z szumami w trakcie poruszania galkami ocznymi .Na początku było ledwie wyczuwalne ale od mniej więcej 2 miesięcy staje się wyczuwalne w trakcie dnia a przed zaśnięciem staje się bolesne na tyle że potrafi podrzucić całym ciałem .Również od jakiegoś czasu nachodzą mnie myśli samobójcze ,łzy napływają same do oczu szczególnie kiedy widzę lub pomyśle o czymś szczęśliwym .Dziękuję za odpowiedź.

W pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego - być może jest to ból neuropatyczny. Bólowi towarzyszy drętwienie, mrowienie, palenie, parzenie kończyn, uczucie zimna lub gorąca w kończynach, wrażenie osłabienia kończyn. Często występuje przeczulica skóry; ból może pojawiać się pod wpływem dotyku, podmuchów powietrza, kontaktu z ubraniem, ciepła lub zimna. Pojawiają się skrajne reakcje jak nadmierna odpowiedź na bodziec bólowy lub zniesienie czy też osłabienie czucia. Często ból pojawia się z opóźnieniem i promieniuje poza obszar uszkodzonego nerwu. Ból może mieć stały lub napadowy charakter, kiedy nagle pojawia się jako krótkotrwałe, niezwykle silne, wręcz przeszywające uczucie odbierany jest często jako „porażenie prądem”. Dolegliwości najczęściej nasilają się w nocy zaburzając sen lub wręcz powodując bezsenność. Często uszkodzeniu nerwu towarzyszą obrzęki, zmiany skórne, wypadanie włosów, brak lub wzmożona potliwość, zaburzenia unaczynienia - blade sine, zimne kończyny. Ale takie dolegliwości musi zbadać lekarz. Proponuję także konsultację psychiatryczną - być może wyżej wymienione dolegliwości są powiązane z Pana psychiką. Pozdrawiam.