Jak przebiega proces diagnozy, leczenia i rehabilitacji uszkodzenia kolana?

Mam pytanie odnośnie procesu leczenia,jak wygląda,jakie są kolejności w leczeniu,chodzi mi o badania,prześwietlenia.rehabilitację itd.w sytuacji,gdy doszło do kontuzji kolana,zerwania wiazadeł i uszkodzenia łąkotki.Jakie kolejności powinien zbadać lekarz ortopeda w takiej sytuacji?Czy bez badań np.prześwietleń,usg itp.można mieć rehabilitację?Bardzo proszę o odpowiedz i opis jak to powinno przebiegać.

W poważnym uszkodzeniu najpierw rtg potem ewentualnie usg lub rezonans, potem operacja lub unieruchomienie, potem rehabilitacja. W drobnych uszkodzeniach można od razu rehabilitację , wystarczy zbadać kolano