Jak przyspieszyć gojenie rany po usunięciu torbieli z piersi?

Bardzo proszę o odpowiedż. Miałam dwa zabiegi na piersi /usunięcie torbiela z podejrzeniem raka , węzły chłonne -ok/ , dostałam gronkowca i od 16 lutego br nie chce mi się zagoić rana w jednym miejscu na ranie , brałam antybiotyk Ciprinol 500 przez 10 dni, antybiogram wrażliwy na kloksacyline, Ciprofloksacyna, Gentamycyna, Amikacyna, Kotrimoksazol. Oporny na Erytromycyne, Klindamycyne. Czy moga zastosować maść altabacitin na tą rankę bo nie wiem już co mam robić. Bardzo dziękuję i pozdrawiam,

Radzę jednak w tej sprawie ponownie skonsultować z chirurgiem prowadzącym. On po bezpośrednim badaniu wyznaczy dalszy sposób postępowania. Jeśli rana nadal nie jest wygojona to dobrze by było wykonać kontrolny posiew z rany z badaniem mikrobiologicznym. Wynik posiewu być może z antybiogramem (określenie patogenu) pomoże dostosować dalszy sposób postępowania. Antybiotykoterapia miejscowa jest nieskuteczna. Warto na pewno wdrożyć opatrunki specjalistyczne. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.