Jak radzić sobie z bólem po usunięciu zęba?

Witam dziś rano tj. 19.07 byłem na ekstrakcji zęba górna 6 z torbielą . Boli odkąd puściło znieczulenie czasem zanika ale wraca bul od umiarkowanego do pulsującego.:/ Sęk w tym że muszę rano iść do pracy i nie wiem co robić zaglądałem tam lusterkiem i jest rana jak po bombie ale jakby z krwią.. Dziękuje i pozdrawiam

Witam,

Ból po ekstrakcji zęba jest normalny. W razie gdyby po 2,3 dobie po zabiegu ból nie mijał bądź się nasilił proszę zgłosić się do lekarza dentysty. Może Pan zgłosić się do stomatologa po zwolnienie lekarskie w związku z usunięciem zęba. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski