Jak leczyć ból zęba z koronką?

2 dni boli mnie dolna 6ka z 2-letnią koroną. Ból przy ostukiwaniu od góry, wrażenie ze z głębi korzenia. APAP prawie nie działą, Ibuprofen 400mg pomaga na 2h, pyralgina nie pomaga. Lekarka przepisala antybiotyk Clindamycin-MIP 600 (1 tabl. co 12h). Na zdjęciu zęba wszytsko jest ok. Ból promieniuje, czasem mam wrażenie ze boli mnei tylko 7ka na górze. Antybiotyk podobno zacznie działać po 3 dobach. Co robić z bólem zanim zacznie działać antybiotyk? Czy robić dodatkowe badania zęba, tomografię?

Witam,

Pana stan wymaga pilnego leczenia kanałowego bądź ekstrakcji zęba. Po leczeniu kanałowym korona zazwyczaj wymaga wymiany. Antybiotyk złagodzi objawy tylko na pewien czas, zazwyczaj bardzo krótki po czym objawy powrócą. Leki przeciwbólowe przynoszą mierny skutek w opisanym przez Pana stanie. Proszę pilnie zgłosić się do lekarza-dentysty w celu leczenia kanałowego lub usunięcia zęba. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski