Jak radzić sobie z ciągle zatkanym nosem?

Mam 19 lat, od ponad dwóch lat męczę sie z nosem. Ciągle mam zatkany nos i nie mogę wysiąkać wydzieliny oraz wydzielina spływa mi po gardle. Stosowałam sterydy, przeciwzapalne i antybiotyki. Boli mnie głowa i łzawi prawe oko (okresowo). Mój wynik TK zatok: Większa część zatoki szczękowej prawej wypełniona masami miękkotkankowymi. Przyćmienie zgrubienia śluzówkowe w lewej zatoce szczękowej do 12 mm, w zatoce klinowej do 4 mm, w zatoce czołowej po stronie prawej do 5 mm. Część sitowa wypełniona masami miękkotkanowymi. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie drożne z wyjątkiem ujścia prawej zatoki szczękowej. Lewostronne skrzywienie przegrody nosowej. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Dziękuje.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania powinien ocenić laryngolog. Możliwe, że zalecane będzie leczenie operacyjne. Pozdrawiam!