Jak radzić sobie z łojotokiem?

Czy to łojotok i jak leczyć? Byłam u dermatologa, bez oglądania głowy stwierdził, że to "lekki łojotok", zapisał szampon (popularna marka, bez recepty, ale koszt 80zł za niewielkie opakowanie, w składzie nic specjalnego poza kwasem salic.) Sama kupiłam tubkę pirolamu, stosowałam co 2/3 dzień zamiennie z Ziaja do swędzącej sk. gł. Na początku było ok, ale cały czas problem powraca- swędzi i jak się drapię to zdrapuję jakby naskórek z łojem?? ciężko określić, nie są to płaty, takie zlepione żółte.

Najlepiej będzie skorzystać z konsultacji u lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Podczas konsultacji lekarz obejrzy dokładnie i zbada skórę, omówi i dobierze odpowiednie metody leczenia i zabiegi.