Jak radzić sobie z objawami IBS?

Dzien dobry. Od dlugiego czasu mam ibs, bole brzucha, biegunki prawie codziennie. Jednak zmienilam diete i zazywam leki i zauwazylam poprawe, od dwoch tygodni nie mialam luznych stolcow i mocnych bolow. Problem jednak lezy gdzie indziej, gdy biegunki wystepowaly czesto balam sie wychodzic z domu, czesto mialam sytuacje ze podczas zakupow czy jakiegos wyjscia musialam ekspresowo szukac toalety. Kazde wyjscie to dla mnie straszny stres, gdy poczuje nawet lekkie bulgotanie w brzuchu to odrazu zalewa mnie pot, denerwuje sie ze bede musiala szukac toalety. Gdy zaboli mnie brzuch nerwy sa okropne, chce mi sie plakac, gorzej mi sie oddycha, mysle o tym co zrobie jesli znow mi sie zachce, gdzie pojde, czy w poblizu jest jakas toaleta...Mimo ze od jakiegos czasu jest lepiej to dalej towarzysza mi takie odczucia zwiazane z wyjsciami. Przez to nigdzie dalej nie wychodze, boje sie jezdzic na jakies wycieczki itp. Nawet droga do pracy to dla mnie stres. Jak mam sobie z tym poradzic?
KOBIETA, 28 LAT 3 tygodnie temu

Proszę odwiedzić poradnię zdrowia psychicznego- z zaburzeniami lękowymi (również takimi, które Pani opisuje) można radzić sobie zarówno farmakologicznie, jak również z pomocą psychoterapii.