Jak radzić sobie z bólami brzucha i biegunkami?

Witam, Prawdopodobnie mam nerwicę żołądka[gazy,biegunki, bóle brzucha]. Mam lęk przed wypróżnieniem, gdy wychodzę i sobie pomyślę o tym, że może mi się teraz zachcieć do toalety to aż mnie ściska w brzuchu i jeździ. Nie wiem jak to leczyć i do jakiego lekarza się złosić. Często mam luźny kał po posiłkach, czasem też biegunki. Od tego mam też hemoroidy i śmierdzący odbyt - ale tylko ja to czuje. Gastroskopia robiona i w sumie jest dobrze, badania różne kału też wszystko w normie. Brak sił już.

Lek. Katarzyna Szymczak

Próbował Pan diety eliminacyjnej? Może ma to związek z jakimś pokarmem? Nawet jeśli objawy są na tle nerwowym, sugeruję wizytę u gastroenterologa.
Pozdrawiam