Co mam robić z tymi skurczowymi bólami brzucha?

od kilku dni mam skurczowe bóle brzucha. Mijają po wypróżnieniu. lub oddaniu gazów. Gazy mam czasem cały dzień Bol nasila się w stresie i Biegunki brak. Badania podstawowe ok No spa mi nie pomaga. Co jeść a czego unikac

Bardzo prawdopodobnym rozpoznaniem jest zespół jelita drażliwego. To Pani, poprzez przeprowadzenie diety eliminacyjnej (ograniczenie spożywania pokarmów do lekkostrawnych warzyw i stopniowe włączanie do jadłospisu kolejnych grup produktów) musi dojść do tego, po jakich posiłkach źle się Pani czuje.