Co robić z tymi bólami żołądka i mdłościami?

dzień dobry, od 8 miesiecy walcze z dolegliwościami brzusznymi. główne objawy to bóle żołądka, częste mdłości, wracanie się pokarmu, góla w gardle i biegunki. Lekarze leczyli mnie na refluks dając co chwila inne IPP, w połowie lutego lekarz na teleporadzie stwierdził że jest to dyspepsja, dostałem prokit 3 razy dziennie, dexilant raz dziennie. Jako że objawy nie ustępowały dosatłe dodatkowo famogast na wieczór oraz essox one. Zrobiłem gastroskopię na której wszystko było dobrze, lekarz nic nie stwierdził a nawet powiedział ze nie widzi objawów refluksu, na zdjęciu widac było ze zwieracz oplata kamerę gastroskopową. Powiedział zebym odstawił leki na refluks i przyjmował tylko prokit jednocześnie spróbował przejsc na dietę FODMAP. w porozumieniu z gastrologiem odstawiłem stopniow leki IPP. Jednakże po około 10 dniach od całkowitego odstawienia znowu nasiliły mi sie objawy, w szczególnosci mdłości, czy jednak powinienem wrócić do brania leków IPP? Czy to mozliwe że jednak mimo niezłego badania gastroskopii mam refluks? Czy PROKIT i IPP wzajemnie się nie wykluczają? Bo Prokit jest na poprawę trawienia, a IPP hamują wydzielania kwasu żołądkowego dziękuje za pomoc

Proszę wykonać badanie w kierunku SIBO, oznaczyć morfologię, lipazę, amylazę, ALAT, ASPAT, kreatyninę i mocznik. Powinien Pan zlustrować dietę i określić, które grupy produktów nasilają dolegliwości. Najlepiej zrobić to poprzez ograniczenie się do spożywania zielonych warzyw i stopniowe rozszerzanie jadłospisu.