Uczucie kamienia na żołądku, nudności bliskie wymiotom, zgaga, biały nalot na języku

Witam. Miesiąc temu zostałam skierowana na gastroskopię, ponieważ bolał mnie brzuch i lekarz stwierdził, że takie badanie powinno być zrobione. Mam je wyznaczone na 18 listopada. Od 2 tygodni zaczęły mi dokuczać takie dolegliwości jak: ból w okolicy żołądka szczególnie po posiłku i rano ssący. Uczucie takiego 'kamienia' na żołądku, nudności bliskie wymiotom, zgaga, biały nalot na języku oraz ból pod pępkiem. Do tego ciągłe odbijanie. Proszę o radę skąd te dolegliwości bardzo się boję..

Aleksander Ropielewski

Nie sposób tego stwierdzić bez przeprowadzenia badania gastroskopowego. Najczęstszymi przyczynami tego typu dolegliwości w Pani grupie wiekowej są dyspepsja i choroba wrzodowa oraz refluks żołądkowo-przełykowy.