Jak radzić sobie z taką nadmierną potliwością?

Dzień dobry, mam 22 lata i od kilku lat w lato zawsze zalcze z nadmierna potliwością stóp i dłoni, na stopach pojawiają się czerwone i swędzące krosty. W tym roku dużo bardziej pocą mi się dłonie i stopy, aż kąpię z nich woda. Również mam problem z z ciągłym trądzikiem na buzi plecach i dekolcie. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sugeruję wizytę u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Być może konieczne będą leki antybakteryjne lub przeciwgrzybicze – w przypadku nadmiernej potliwości, gdy utrudnia ona codzienne funkcjonowanie zwykłe antyperspiranty i preparaty blokujące wydzielanie potu (tzw. blokery, dostępne w formie sztyftu lub tabletek) mogą okazać się niewystarczające. Warto byłoby także sprawdzić, czy przyczyną tego stanu nie są np. zaburzenia hormonalne. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://uroda.abczdrowie.pl/wilgotny-koszmar-czyli-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-nadmiernej-potliwosci.

Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów jest wstrzyknięcie botoksu, czyli tzw. jadu kiełbasianego w okolice gruczołu potowego – w tej sytuacji na dłoniach oraz stopach. Inne metody leczenia tej dolegliwości w gabinecie lekarskim to jonoforeza oraz lipoliza laserowa – seria zabiegów pozwala na skuteczne wyeliminowanie problemu. Odsyłam do artykułu: https://uroda.abczdrowie.pl/nadmierna-potliwosc, przydatny może okazać się również ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/sprawdz-jak-poradzic-sobie-z-potliwoscia-stop.

Natomiast jeśli chodzi o codzienne działania związane z minimalizowaniem nadmiernej potliwości, to należy pamiętać o odzieży wykonanej z przewiewnych, naturalnych materiałów (w tym przypadku skarpetek), wzmożonej higienie osobistej – mycie stóp i dłoni z użyciem środka antybakteryjnego jest wskazane. Inne domowe metody na walkę z nadpotliwością pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-pocenie-sie-nog.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji dobierze najodpowiedniejsze leczenie problemu. Najskuteczniejszą metodą leczenia nadpotliwości jest zastosowanie botoxu. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

http://lenartowiczclinic.pl/leczenie-nadpotliwosci

Z trądzikiem proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe . Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl