Jak radzić sobie z wadą wzroku w wieku 23 lat?

Witam od dziecka mam wadę wzroku na jedno oko widzę bardzo słabo Wszystko jest rozmazane Niezależnie z jakiej odległości bym patrzyła drugie oko do czasu porodu było sprawne ale widzę nieco gorzej interesuje mnie tak naprawdę odpowiedź na pytanie na wadę od dziecka Byłam kiedyś u okulisty który chciał dobrać mi soczewkę na to oko ale mu się nie udało pokazywał różne szkła próbował dobrać A ja za każdym razem nic nie widziałam nie robiło mi to w ogóle różnicy Niedawno byłam u okulisty który powiedział mi że Stokiem nie da się nic zrobić ani operacyjnie Ani soczewkami czy szkłem i pozostaje mi cieszyć się drugim okiem dodał że mam astygmatyzm i nadwzroczność problem z drugim okiem tak jak już wspomniałam mam po drugim porodzie Widzę tylko z bliska A z daleka mi się rozmazuje obraz wiem że na to oko jeszcze za radzę i czekam na wizytę u okulisty ale zastanawia się czy naprawdę nie mogę nic już zrobić z tym okiem z wadą od urodzenia jak wspomniałem kiedyś o operacji to lekarz mnie wyśmiał..

Witam.głębokie niedowidzenie kształtuje się do 6 roku życia. Wytwarzają się nieprawidlowe drogi wzrokowe, następuje tłumienie dwojenia i oko z reguły z większą wadą coraz gorzej widzi. Ja jestem zwolenniczką mimo wszystko korekty okularowej nawet odrobinę ale żeby używać tych plusów. Pozdrawiam serdecznie