Czy powinienem zmienić szkłą w okularach?

Witam mam 18 lat. Byłem ostatnio o okulisty i po dobrze szkieł bo z bliska trochę słabiej widziałem miałem rozmazane literki problem jest taki że w starym szkle mam 1,50 bez cyl... i widzę bardzo dobrze z daleka ale ciutkę gorzej z bliży problem w tym , że ten okulista dał mi aż 1,75 bez cyl... gdzie mam wszystko rozmazane z daleka tak ma być przez jakiś czas czy lepiej jechać to zmienić. Moje wady LO - Nadwzroczność i Astygmatyzm. OR - Niedzowidzące oko od dziecka. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam. Powinien Pan tym jedynym okiem widzieć dobrze a nie zamazane. W drugim oku ms Pan niedowidzenie więc zapisanie szkieł w ktorych nie czuje się Pan komfortowo jest błędem. Pozdrawiam serdecznie