Co powinna zrobić osoba z urazem oka, aby poprawić swoje widzenie?

We wrześniu miałem rozległy uraz oka wraz z wylewem podspojówkowym i wstrząśnieniem siatkówki. Zastosowano u mnie laserowanie argonem żeby nie dopuścić do odwarstwienia siatkówki. Niestety po urazie znacznie pogorszyło się widzenie - obraz widzę ciemniejszy, nie widzę z daleka, obraz jest lekko rozmazany. Stwierdzono astygmatyzm i zalecono używanie okularów -0,25 i cylinder -1,0. W okularach jest nieco lepiej, jednak nadal nie jest to to samo co w oku zdrowym które widzi doskonale. Co robić aby poprawić widzenie? Czy jest szansa odwrócić nastepstwa? W badaniach nie wychodzi nic nadzwyczajnego - pole widzenia ok, na oku nic nie widać.

Lek. Tomasz Budlewski

ponowna wizyta u okulisty i ew modyfikacja szkieł korygujących