Jak rozpoznać krwawienie z odstawienia?

Dzień dobry Dostalam okres 22.12 przyjęłam pierwsza tabletkę antykoncepcyjną (Axia plus) jest to pierwsze opakowanie. Od tego momentu krwawienie się nie skończyło cały czas od pierwszego dnia miesiączki krwawie już 15 dni. Byłam u lekarza przepisał lek Provera biorę drugi dzień krwawienie jest mniejsze ale jeszcze całkiem nie znikło. Zostało mi 7 tabletek do końca opakowania Axia plus skończę to opakowanie i mam zacząć brać inne tabletki antykoncepcyjne które przepisał lekarz. Nowe opakowanie tabletek mam zacząć od następnego pierwszego dnia okresu po odstawieniu. Ale co jeżeli krwawienie, które trwa cały czas od początku opakowania się nie zatrzyma to jak mam rozpoznać że już zaczęło się krwawienie z odstawienia żeby zacząć nowe inne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zmiana tabletek antykoncepcyjnych na inne może nastąpić tuż po zakończeniu opakowania. W takiej sytuacji kobieta przyjmuje wszystkie tabletki aktywne i po nich od razu rozpoczyna nowe opakowanie tabletek. Można również rozpocząć je po ostatniej tabletce placebo. Zazwyczaj nie ma to większego znaczenia i ochrona nadal jest zachowana.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami poruszającymi podobne tematy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zmienic-tabletki-microgynon-na-mercilon,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zmienic-plastry-antykoncepcyjne-na-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-prawidlowo-zmienic-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.