Jak rozumieć opis RTG klatki piersiowej?

Witam! Z zalecenie kardiologa wykonałem RTG klatki piersiowej, lecz nie rozumiem opisu jaki wystawił lekarz. Bardzo proszę o interpretację. Czy są powody do niepokoju? ,, Miąższ płucny bez zmian ogniskowych, z komponentą rozedmową. Sylwetka serca RTG w normie. Aorta piersiowa wydłużona i poszerzona w obrębie łuku. Kąty przeponowo- żebrowe wolne." Liczę na szybką odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na zmiany rozedmowe. Jest to zaburzenie struktury płuc, które powstaje w wyniku m. in. palenia tytoniu, czy oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Opis oraz samo prześwietlenie powinien ocenić Pana lekarz prowadzący, który wyda odpowiednie zalecenia. Pozdrawiam!