Jak rozumieć ten rezonans kolana?

Proszę o interpretację takiego opisu rezonansu kolana " Więzadło krzyżowe przednie o podwyższonym sygnale, z zachowaniem ciągłości-częściowe uszkodzenie. W jamie stawowej, w zachyłkach zarzepkowym i nadrzepkowym znajduje się fizjologiczna ilość płynu. Ścieńczenie chrząstki chrząstki rzepki i kłykcia kości udowej po stronie bocznej- chondromalacja II/III
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak rozumieć ten rezonans?

Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego Widoczna jest drobna linijna strefa wydłużenia czasów relaksacji długości 10mm, grubości 1mm w centrum semiovale po stronie prawej, nie ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu- obraz może odpowiadać niewielkiemu ognisku naczyniopochodnemu. Poszerzenie przestrzeni około-naczyniowych Virchowa-Robina w kleszczach przednich, obustronnie. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Cech restrykcji dyfuzji nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu kontrastu brak cech patologicznego wzmocnienia. Żyły mózgowe oraz zatoki żylne opony twardej prawidłowo wypełniają się krwią zakontrastowaną. Układ komorowy w normie szerokości, bez przemieszczeń. Przestrzeń podpajęczynówkowa nie poszerzona. W lokalizacji kąta mostowo-móżdżkowego po stronie prawej widoczna jest ograniczona strefa płynowa o wymiarach 20 x 12 x 23 mm, która wskazuje na podwyższenie sygnału w obrazowaniu DWI przy współczynniku b równym 500- obraz MR odpowiada obecności torbieli pajęczynówki. Struktury tylnojamowe prawidłowe. Jamy oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Cechy niewielkiego przerostu małżowin nosowych dolnych, zwłaszcza lewej, gdzie widoczne jes wpuklanie się w obręb nozdrzy tylnych. Niewielka ilość płynu w komórkach pneumatycznych piramidy kości skroniowej prawej i wyrostka sutkowego po tej stronie.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Opis MRI I ANGIO MR GŁOWY do interpretacji klinicznej . Warto omówić z Lekarzem. Opis MRI niespecyficzne zmiany i torbiel pajęczynówki / zwykle łagodna wrodzona anomalia/
OPIS MRI :"Widoczna jest drobna linijna strefa wydłużenia czasów relaksacji długości 10mm, grubości 1mm w centrum semiovale po stronie prawej, nie ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu- obraz może odpowiadać niewielkiemu ognisku naczyniopochodnemu. Poszerzenie przestrzeni około-naczyniowych Virchowa-Robina w kleszczach przednich, obustronnie. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Cech restrykcji dyfuzji nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu kontrastu brak cech patologicznego wzmocnienia. Żyły mózgowe oraz zatoki żylne opony twardej prawidłowo wypełniają się krwią zakontrastowaną. Układ komorowy w normie szerokości, bez przemieszczeń. Przestrzeń podpajęczynówkowa nie poszerzona. W lokalizacji kąta mostowo-móżdżkowego po stronie prawej widoczna jest ograniczona strefa płynowa o wymiarach 20 x 12 x 23 mm, która wskazuje na podwyższenie sygnału w obrazowaniu DWI przy współczynniku b równym 500- obraz MR odpowiada obecności torbieli pajęczynówki. Struktury tylnojamowe prawidłowe. Jamy oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Cechy niewielkiego przerostu małżowin nosowych dolnych, zwłaszcza lewej, gdzie widoczne jes wpuklanie się w obręb nozdrzy tylnych. Niewielka ilość płynu w komórkach pneumatycznych piramidy kości skroniowej prawej i wyrostka sutkowego po tej stronie. "
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Ważny Pacjent, wywiad, obciążenia ; objawy fizyczne i psychiczne, o czym warto pamiętać.
Pozdrawiam i zapraszam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak rozumieć ten wynik rezonansu?

Niedawno odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego i nie rozumiem wyniku. Proszę o wytłumaczenie. Radilokulopatia szyjna. Na poziomie przestrzeni m-k C5-C6 uwidoczniono szerokopodstawną, centralno-prawoboczną protruzję krążka m-k z cechami modelowania przedniej powierzchni rdzenia kręgowego oraz korzenia brzusznego prawego C6.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty