Jak rozumieć ten wynik badania poziomu kinazy?

Witam, Mam 28 lat nie jestem osobą zbyt aktywna fizycznie, tydzień temu poszłam na wyniki krwi, w sobotę zrobiłam trening a w niedziele robiłam badanie. Poziom CK wyniósł 770. Dowiedziałam się ze to może być spowodowane wysiłkiem fizycznym więc powtórzyłam badania po tygodniu wynik wciąż jest podwyższony - 257. Czy powinnam pójść na dodatkowe badania? Z czego to może wynikać?

Pierwszy wynik był najprawdopodobniej spowodowany treningiem. Podwyższony poziom może utrzymywać się przez jakiś czas. Dobrym wyjściem będzie powtórzenie badania za tydzień - dwa, bez większej aktywności fizycznej w tym czasie. Wynik powinien być już w normie.