Poziom ALT i amylazy

Witam, poziom ALT wyniósł 63, co mnie zaniepokoiło, ale amylaza w normie 53. O czym może świadczyć podwyższony poziom ALT?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Wzrost ALT może być spowodowany stosowaniem niektórych leków, spożywaniem alkoholu, intensywnym wysiłkiem fizycznym jak również chorobami wątroby.
Jeżeli brak innych nieprawidłowości, sugeruję powtórzyć badanie i w razie nieprawidłowego wyniku skonsultować je z lekarzem rodzinnym, który zleci dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam