Norma ALT dla 41-latka

czy różnica w ALT kiedy dopuszczalna norma wynosi 41 dla męzczyzn a mi po zrobieniu badań wyszło 63 jest dopuszczalna co w takiej kwesti mam zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany parametr jest podwyższony. Świadczy on o nieprawidłowościach w obrębie wątroby. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.