Podwyższone ALT a uszkodzenie wątroby

mam podwyzszony ALT ( ICD-9 117 ), mam 160 a norma to 33, mam 46 lat, kobieta, nie naduzywam alkoholu, bylam 4 lata temu na diecie dukana, schudłam, po 4 latach kilka kilogramow mi przybyło i znow sobie zafundowałam diete dukana na 2 miesiace, czy moze to byc przyczyną uszkodzenia watroby, reszta badan w normie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie podwyższonego poziomu ALT nie można ustalić czy do uszkodzenia doszło na skutek stosowania diety. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.