Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozumieć ten wynik badania stolca u 26-latki?

Witam, Miałam robione badanie kału na obecność resztek pokarmowych. Wynik: Kał na stopień strawienia - liczne bakterie Nabłonki płaskie, ziarna skrobi, komórki roślinne poj. Włókna mięsne - nb Tłuszcz liczne kule Badanie było wykonane ponieważ zauważyłam białe, widoczne kule w kale występujące od dłuższego czasu. Brak biegunek - kał oddawany około 3 razy w tyg. Zaleganie w przelyku jakby flegmy. Czasami ból w okolicy pępka, pod lewym żebrem. Zdarzają się nudnosci (bez wymiotów). Byłam leczona na żółciowe zapalenie żołądka (spowodowane stresem) przy drugiej gastroskopii nic nie wyszło. Brałam ipp dość długo i w różnych dawkach - zaleganie w przelyku nie zniknęło. Jakie badania najlepiej wykonać? USG miałam robione 1.5roku temu - wszystko ok. Bral HP lambili pasożytów w kale. Ostatnio robiłam badanie krwi i moczu. Cholesterol calkowity i kreatynina minimalnie ponizej normy. Lekarz na wyniki badań z niestrawionym tłuszczem kazał brać lipancrea ale co jest przyczyną tych objawów?
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Przyczyną objawów jest prawdopodobnie niewydolność zewnątrzwydzielnicza trzustki.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy