Jak rozumieć ten wynik badania tarczycy u 32-latki?

Dzień dobry, ostatnio powtórzyłam wyniki badań, ponieważ od pół roku czuję się zmęczona, senna, mam problem z zasypianiem. Słyszałam, że wyniki tarczycy mimo, że są w normie to czasem nie są prawidłowe. Czy moje wyniki są dobre ? TSH=3,58 µIU/ml normy 0,27-4,2; Ft3=3,17 pg/ml norma 2,00-4,40 oraz Ft4=1,15 ng/dl norma 0,93-1.71. W poprzednich latach wyniki TSH: 2021 tsh= 1,7, 2022 czerwiec tsh=2,3. Czy to jest ok czy powinnam umówić się na wizytę do endokrynologa?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

Jeśli nie jest Pani w ciąży/nie planuje Pani ciąży w najbliższych miesiącach to powyższe wyniki są prawidłowe. Jeśli jest Pani w ciąży lub ją Pani planuje to proszę udać się z powyższymi wynikami do endokrynologa, który ustali dalsze postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak rozumieć ten wynik badania znamienia u 32-latki?

Witam, wycięłam znamię, które miałam od urodzenia. Proszę o interpretację wyniku "znamię barwnikowe skórne brodawkowate. gniazda komórek znamieniowych widoczne są w bocznych marginesach resekcji"
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie. Opis badania histopatologicznego, wymazu, czy badania krwi ma bardzo duże znaczenie w dalszym przebiegu leczenia, dlatego tak ważne jest prawidłowe zdefiniowanie wyników. Lekarz, który już zna przypadek weźmie pod uwagę wiele czynników, które sami możemy uważać za nieważne. Mam tutaj na myśli historie leczenia, historie chorób, historie chorób w rodzinie, życie codzienne – pracę i warunki w niej panujące, miejsce zamieszkania, czy posiadanie zwierząt domowych. Czas oczekiwania na opis może być różny w zależności od rodzaju badania. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni, rozpoczyna się w dniu kolejnym po dniu badania. Do tego czasu nie wlicza się sobót, niedziel i świąt. Czas oczekiwania na opis określa pracownia.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak rozumieć wynik cytologii u 32-latki?

Proszę o wyjaśnienie wyniku badania cytologicznego Wynik badania A) JAKOŚĆ PREPARATU AI Rozmaz nadaje się/odpowiedni do oceny B) OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA PREPARATU BII Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani nowotworu złośliwego. Stwierdza się inne zmiany nienowotworowe (patrz interpretacja/wynik) C) INTERPRETACJA/WYNIK CII Stwierdza się inne zmiany nienowotworowe: a) zmiany odczynowe związane z: 1) zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) Rozpoznanie wg Papanicolau: PAP II Rozp. wg systemu BETHESDA (2014): AI BII CIIa1
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonała Pani kontrolne badanie cytologiczne. To najlepsze postępowanie profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

Analizując przedstawiony wynik badania, można by stwierdzić, że rozmaz cytologiczny prawdopodobnie wystąpił w granicach normy.

Jedynie występujące inne zmiany nienowotworowe mogły wskazywać na stany zapalne, jak przewlekłe infekcje intymne. Istotne są przy tym, jakie występują dolegliwości w obrębie dróg rodnych. Częsty świąd, pieczenie, czy upławy mogą wpływać na obraz cytologii.

Na pewno warto wynik badania skonsultować z lekarzem ginekologiem, który po wnikliwej analizie oraz badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Stany zapalne wymagają prawidłowego leczenia, które powinno być przeprowadzone wyłącznie pod okiem i ze wskazać lekarza.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wyniki-cytologii-dlaczego-powinno-sie-je-robic-co-sa-jest-zle-kiedy-rozpoczac-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/jak-powinna-przebiegac-cytologia-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-cytologiczne-szyjki-macicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty