Jak rozumieć ten wynik badania tarczycy u 32-latki?

Dzień dobry, ostatnio powtórzyłam wyniki badań, ponieważ od pół roku czuję się zmęczona, senna, mam problem z zasypianiem. Słyszałam, że wyniki tarczycy mimo, że są w normie to czasem nie są prawidłowe. Czy moje wyniki są dobre ? TSH=3,58 µIU/ml normy 0,27-4,2; Ft3=3,17 pg/ml norma 2,00-4,40 oraz Ft4=1,15 ng/dl norma 0,93-1.71. W poprzednich latach wyniki TSH: 2021 tsh= 1,7, 2022 czerwiec tsh=2,3. Czy to jest ok czy powinnam umówić się na wizytę do endokrynologa?

Dzień dobry,

Jeśli nie jest Pani w ciąży/nie planuje Pani ciąży w najbliższych miesiącach to powyższe wyniki są prawidłowe. Jeśli jest Pani w ciąży lub ją Pani planuje to proszę udać się z powyższymi wynikami do endokrynologa, który ustali dalsze postępowanie.