Jak rozumieć wynik RTG klatki piersiowej?
Proszę o pomoc jak mam rozumieć wyniki Rtg kl. piersiowej (PA): przepony gładkie, kąty p.ż. wolne. Rozsiane zmiany drobno guzkowe i wzmożony rysunek żebrowy. W m. żebrzu VII prawym przejaśnienie średnicy ok 2cm - bulla rozedmowa? Mocno wysycone wnęki naczyniowe, nieposzerzone. Sylwetka sercowo-naczyniowa w granicach normy rtg. Asymetria żeber I Zmiany o charakterze wieloznacznym, bez danych klinicznych nie do rozstrzygnięcia. Proszę pomoc jak rozumieć te badania rak?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
Wynik badania należy skonfrontować z obrazem klinicznym. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecajacym lub pulmonologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.