Wynik badania radiologicznego klatki piersiowej

Wyniki Badań Radiologicznego Rtg kl. piersiowej (PA): przepony gładkie, kąty p.ż. wolne. Rozsiane zmiany drobno guzkowe i wzmożony rysunek żebrowy. W m. żebrzu VII prawym przejaśnienie średnicy ok 2cm - bulla rozedmowa? Mocno wysycone wnęki naczyniowe, nieposzerzone. Sylwetka sercowo-naczyniowa w granicach normy rtg. Asymetria żeber I Zmiany o charakterze wieloznacznym, bez danych klinicznych nie do rozstrzygnięcia. Proszę pomoc jak rozumieć te badania rak?

Zmiany drobnoguzkowe mogą być zejściem po przebytym np. wirusowym zapaleniu płuc ale także objawem innych chorób które różnicuje cię za pomocą Tomografi wysokiejrozdzielczości. Przejaśnienie opisane jako bulla rozedmowa jest najprawdopodobniej miejscową destrukcją płuca lub torbielką