Wyniki badania radiologicznego RTG klatki piersiowej

Dostałam wyniki badania radiologicznego RTG klatki piersiowej. Proszę o zinterpretowanie moich wyników: Wzmożony rysunek naczyniowy górnopłatowy. Aorta wydłużona w cz. wstępującej. Płuca bez zagęszczeń miąższowych. Serce powiększone. Kąty przeponowo- żebrowe wolne.

Witam! Całość opisanych zmian, tj. powiększenie serca, wydłużenie aorty oraz wzmożony rysunek naczyniowy płuc najprawdopodobniej wiążę się z zmianami w obrębie układu krążenia wynikającymi z wad zastawkowych serca, nadciśnienia tętniczego lub choroby wieńcowej. Myślę że w tej sytuacji warto zgłosić się do specjalisty kardiologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie.