RTG klatki piersiowej 69-latki
Proszę o interpretację moich wyników RTG klatki. "Pola płucne bez uchwytnych zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w normie- na górnej granicy prawidłowego wymiaru. Wzmożony rysunek naczyniowo śródmiąższowy. Artroza kr Th.

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Witam! Sylwetka serca na górnej granicy normy sugeruje, że serce może być powiększone, najprawdopodobniej w skutek niepełnej wydolności układu krążenia. Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc może wiązać się natomiast z zapaleniem płuc, zmianami zastoinowymi wynikającymi z niewydolności serca bądź chorobami układowymi. Artroza kręgosłupa piersiowego to zmiany zwyrodnieniowe w tym odcinku kręgosłupa. Pełnej interpretacji badania powinien dokonać lekarz który zlecił jego wykonanie w oparciu o bezpośrednie badanie pacjenta.