RTG klatki piersiowej latki
pola plucne o wzmozonym rysunku naczyniowym,bez zmian ogniskowych.sylwetka serca miernie powiekszona.Prosze o odpowiedz.

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Witam! Wzmożony rysunek naczyniowy płuc najczęściej jest wynikiem niewydolności serca, wad zastawkowych lub schorzeń układu oddechowego. Powiększenie sylwetki serca najczęściej jest natomiast konsekwencją wieloletniego nadciśnienia i wad zastawkowych. Myślę że w tej sytuacji warto skonsultować się z kardiologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie i oceni wydolność układu krążenia.