Wynik badania płuc u 70-latka

przycienienie okolicy przy sercowej lewej zmiany zapalne lub po zapalne,poza tym pola płucne w zmozonym rys.śródmiąszowym i wyrównanym naczyniowo,sylwetka serca granicznej wielkości aorta wydłużona miażdżycowo ,prawy kąt przeponowo żebrowy wolny.lewy przycieniony.

Witam! Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc na zdjęciu RTG może sugerować wiele chorób m.in. zapalenie płuc, pylica, choroby układowe. Sylwetka serca granicznej wielkości może świadczyć zaś o przeroście mięśnia sercowego występującym w wyniku nadciśnienia tętniczego lub wad zastawkowych. W związku z tym wskazana jest konsultacja z pulmonologiem i kardiologiem.