Aorta ze zwapnieniem łuku, poszerzona wnęka naczyniowa i wzmożony rysunek obu pól płucnych w RTG klatki piersiowej
jestem po rtg klatki piersiowej.prosze mi napisac co to znaczy wneka lewa poszerzona-naczyniowa?aorta ze zwapnieniem w luku.delikatnie wzmozony rysunek naczyniowy obu pol plucnych.dziekuje

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Naczyniowe poszerzenie lewej wnęki naczyniowej oraz wzmożony rysunek naczyniowy wskazują na niewydolność układu krążenia. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty kardiologa.